Mecenasi i partnerzy 2018


 

VII Festiwal Barok na Spiszu, Niedzica 2018 zrealizowany jest ze środków  Województwa Małopolskiego, przy wsparciu Mecenasów: ZEW Niedzica SA oraz we współpracy z Gminami: Łapsze Niżne i Bukowina Tatrzańska – ich Włodarzom: Panu Wójtowi Jakubowi Jamrozowi i Stanisławowi Łukaszczykowi nisko się kłaniamy. Słowa podziękowania należą się także naszym partnerom, firmom i instytucjom, wspierającym nasze działania na Spiszu: Muzeum-Zamkowi w Niedzicy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Niedzicy, Muzeum Tatrzańskiemu, Jurgów Ski, Kotelnicy Białczańskiej, Orlemu Gniazdu w Sromowcach Wyżnych. Wszystkim naszym patronom, dzięki którym ta edycja festiwalu jest tak obfita, bardzo serdecznie dziękujemy.

Lista partnerów i Mecenasów VII festiwalu jest jeszcze otwarta. Serdecznie zapraszamy do współpracy! 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego www.malopolskie.pl

VII festiwal Barok na Spiszu - Niedzica 2018 odbywa się dzięki środkom Województwa Małopolskiego.

Gmina Łapsze Niżne www.lapszenizne.pl

Gmina Łapsze Niżne wspiera festiwal Barok na Spiszu - Niedzica 2018

Gmina Bukowina Tatrzańska ugbukowinatatrzanska.pl

Gmina Bukowina Tarzańska wspiera festiwal Barok na Spiszu - Niedzica 2018

ZEW Niedzica www.niedzica.pl

Mecenasem VII festiwalu Barok na Spiszu - Niedzica 2018 jest ZEW Niedzica S.A.

 

Muzeum Zamek w Niedzicy www.shs.pl

Najpiękniej położony zamek w Polsce.

Zamek w Niedzicy - w latach 1320-1330 landgrafowie spiscy z rodu Berzevicsych zbudowali zamek zwany Dunajecz, mający strzec traktu handlowego łączącego Węgry z Polską.

Z zamkiem w Niedzicy los obszedł się łaskawiej niż z pobliskim zamkiem w Czorsztynie i do dzisiejszych czasów pozostał w nienaruszonym stanie. Obecnie właścicielem Zamku jest Stowarzyszenie Historyków Sztuki. Znajduje się tam Dom Pracy Twórczej, w którym wydzielono miejsce na restaurację i mały hotelik. Górne piętra Zamku to część muzealna.

Zamek niedzicki był plenerem wielu filmów. Od marca 1955 r. kręcono tutaj zdjęcia do filmu Zemsta na podstawie komedii Aleksandra Fredry z 16-letnią Beatą Tyszkiewicz w roli Klary. W 1975 r. powstał na zamku film Mazepa, zrealizowany na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Zamek był również miejscem realizacji zdjęć m.in. do seriali telewizyjnych Janosik oraz Wakacje z duchami. Obiekt jest również miejscem akcji w książce przygodowej Agi Paszkot Ciotka, licho i niedzickie zamczycho. W 2011 roku był też siódmym postojem w The Amazing Race Australia 2.

Jedną z najbardziej tajemniczych kart w historii zamku jest odnalezione, podobno tuż po II wojnie światowej, inkaskie "kipu" – rodzaj zapisu informacji pismem węzełkowym, które zawiera ponoć informacje o ukrytym skarbie.

Kotelnica Białczańska www.bialkatatrzanska.pl

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej – jest partnerem VII festiwalu Barok na Spiszu - Niedzica 2018

Jurgów Ski. www.jurgowski.pl

Ośrodek narciarski Jurgów.Ski jest partnerem VII festiwalu Barok na Spiszu - Niedzica 2018

Patronat medialny nad VII festiwalem Barok na Spiszu - Niedzica 2018 sprawują:

Pieninyinfo.pl, Tygodnik Podhalański, Radio RMF Classic, Tygodnik Powszechny, Podhale Region, TV Podhale, Na Spiszu, Niedzica.espisz.pl, Polskamuza.eu, Watra.pl, Małopolskaonline.pl, Niedzica.pl.